Tijdens een repetitie aantekeningen maken moet zo snel en soepel mogelijk gaan. Werkt forScore met de Apple Pencil? Het is er voor gemaakt aldus de makers.
Het is alleen wel opletten welke Apple Pencil op welke iPad past.
Zo is de Apple Pencil 2 eigenlijk alleen voor de iPad Pro. De iets goedkopere Apple Pencil 1 (circa 99,-) werkt vanaf de iPad 6e generatie en de iPad Pro’s.
Coolblue houdt dit gelukkig goed voor je bij. Kijk hier welke Apple Pencil op jouw iPad past:
Net zo goed alternatief?
Een alternatief voor de Apple Pencil is overigens de Logitech Crayon. Deze wordt ook officieel door Apple en forScore ondersteund en werkt vanaf de iPad 2018. Met een prijs van circa 70,- is de Logitech Crayon 30,- goedkoper dan Apple Pencil 1 en slechts de helft van wat je kwijt bent aan de Apple Pencil 2.
Werkt dat wel? Als we de reviews mogen geloven op Coolblue dan werkt de Logitech Crayon prima. Door het ontbreken van losse onderdelen wordt deze ook wel beter beoordeeld dan de Apple Pencil.

> Lees alle reviews op Coolblue.nl
Mijn review van de Logitech Crayon
Ik was zelf ook benieuwd naar de Logitech Crayon. Bij Coolblue.nl een tweedekansje gekocht. Deze was nog 10,- goedkoper en verder nog in nieuwstaat.
Paar dingen die mij opvielen aan de pen:
- Je laadt de pen op met de lightning kabel van je iPad
- Tijdens het opladen kun je niet tekenen
- Je hoeft de pen niet te pairen of koppelen. 1 seconde op de aan/uitknop drukken en je kunt tekenen
- Pen ligt fijn in de hand, lekker licht maar niet te licht
Dan de samenwerking met forScore:
- superfijn!
- je hoeft niet meer eerst twee seconden op je scherm te tippen om aantekeningen te kunnen maken
- vanuit ‘leesmodus’ kun je direct aantekeningen maken
- De laatstgebruikte kleur/pen wordt dan toegepast op je bladmuziek
- ook ‘stempels’ als crescendo of forte kun je veel nauwkeuriger plaatsen dan met je vingers of zo’n softtip pen
- je kunt prima met je hand op je iPad leunen zoals je gewend bent om ook op papier te schrijven
Ik gebruik al meer vijf jaren al de forScore en mijn AirTurn. Het werkte prima en ik had nooit problemen tot enkele weken geleden de ForScore mijn Airturn niet meer herken. Wat is de oorzaak??
Een andere vraag ik ben van plan mijn IPad te vervangen hoe kan ik mijn ForScore overbrengen op een nieuwe IPad zonder mijn bestand dus mijn gehele inhoud te verliezen?
Waarchijnlijk de update naar forScore 13 of de update naar iOS 15?
HELP mijn iPad koppelt via Bluetooth prima aan mijn voetpedaal.
Maar forscore reageert er niet op. Hoe moet ik forscore instellen zodat mijn Bluetooth voetpedaal wel werkt.
Mail mij svp. fiskotter@gmail.com